Warsztaty z zarządzania czasem

Uczestnicy często pytają nas o Warsztaty Z Zarządzania Czasem  dla zaawansowanych.  Jednoznacznie i bezdyskusyjnie potwierdzam wtedy że nie oferujemy czegoś takiego jak zaawansowane techniki w opisaywanym programie gdyż nie na tym polega problem.
W pierwszym kroku musimy wiedzieć iż sukces w zadaniach menedżera zależy tu w największym stopniu nie na stosowaniu technik zaawansowanych (bo ich istnienie to fikcja) ale na nieustającym a także uporządkowanym przestrzeganiu znanych wszystkim modeli pracy menedżera – np. pilne i niepilne gdy analizujemy zarządzanie czasem, albo stosowanie adekwatnego stylu kierowania do sytuacji kiedy rozpatrujemy kierowanie w grupie.
Jeżeli liderzy uczestniczyli w szkoleniach i coachingach na poziomie basic, a to co robią nie daje efektów to odpowiedź nie znajduje się w jeszcze jednym szkoleniu menedżerskim. To raczej dwie inne przyczyny bywaja źródłem kłopotów. Przede wszystkim – brak systematyczności w stałym wykorzystywaniu znanych już metod. Najczęściej szefowie stosują je wyłącznie kiedy mają ochotę a nie zawsze gdy sytuacja tego wymaga.
I po drugie robią to źle (np. sztampowo) i byle jak – co również nie jest teamtem na szkolenia ale kontrolę ze strony zarządu.
Dlatego uwzględnijmy ten fakt i zanim zorganizujemy szkolenie z zarządzania czasem, kurs z przywództwa, albo konferencję z komunikacji dla doświadczonych, zaaranzujmy audyt zdarzeń w gronie potencjalnie szkolonych menedżerów. Skuteczne wsparcie pracownika wymaga dobrze przemyślanej analizy. Jeśli nie zrobimy tego to zmarnujemy bardzo wysokie wydatki a rezultat szkolenia nie będzie dla organizacji pozytywny, a zwrot z inwestycji – na śmiesznie niskim poziomie.