Polityka korporacyjna a praca w grupie


Pojawia się pytanie: jak bardzo organizacje cechują się różnorodną atmosferą korporacyjną? Zwykle różnice bywają wyjątkowo decydujące o jakości pracy. Uczestnik szkoleń zawsze zastanawia się: w obecnej firmie pracuje mi się poprawnie, a w tej było gorzej. Co jest przyczyną?
W tym blogu wklejam wyczerpujący rys funkcjonowania różnych przedsiębiorstw. Znajdź 12 różnic polityki organizacyjnej, które w obu firmach są takie same. Wymień je na kartce oraz scharakteryzuj krótko, jakie dostrzegasz różnice. Szczegóły odszukaj na stronie tej firmy: Encyklopedia - Wyjazdy 
Przedsiębiorstwo ABC produkuje przenośne odtwarzacze stereo dla audiofili. Rynek stanowi prawie rynek Unii Europejskiej. Management średniego poziomu w hierarchii organizacyjnej mają w swoich zadaniach odpowiedzialność w ramach gwarancji na poszczególne wyroby. Naczelne kierownictwo nie wymaga wreszcie od menedżerów średniego szczebla podejmowania jakiegoś ryzyka. Zaplanowane decyzje muszą być dokładnie pozostawione w systemie infromatycznym, pozytywne efekty bywają ogłaszane na forum. Przedsięwzięcia zakończone niepowodzeniem również są na forum oceniane. W przedsiębiorstwie nie istnieje żaden sposób zmierzający do obmyślania nowatorskich wyzwań.
Instytuacja biznesowa DEF Ltd. działa na rynku przetwórstwa spożywczego oraz specjalizuje się w produkcji wyrobów mlecznych, masła oraz twarogów. Top management wdraża teraz innowacyjną strategię na kolejne sześć lat, ma ona zachęcać menedżerów niższego managementu do obliczania niepewności oraz stałych usprawnień ich wydziałów. Pracownicy, którzy wniosą nowe idee lub nowatorski sposób myślenia, będą nagradzani. Błąd, jeśli nie powoduje rażącej szkody organizacji, ma być traktowany jako „lekcja na przyszłość”.
Jak można odczytać, przedstawione wyżej  organizacje biznesowe posiadają inne kultury organizacyjne. W następnym artykule opiszę, jak atmosfera korporacyjna oddziałuje na pracę zespołową.
Na tą chwilę to tyle menedżerskich przemyśleń.
Autor: Grzegorz Kowal
I DODATKOWO JAK ZAWSZE KILKA INTERESUJĄCYCH DANYCH ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma aktywności : gry inżyniersko kostrukcyjne
- Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po warsztacie gry – opinie uczestników: gry miejsce
- Przeciętna wielkość grupy zajęciowej: czterdzieści pracowników.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na zabawy: niedziela.
- Najchetniej oczekiwania lokalizacja: Warszawa

ŹRÓDŁO: Training Projects
Funkcjonujemy jako ekipa animatorów zajęć z doświadczeniem menedżerskim ale równolegle kompetencjami związanymi z żeglarstwem i pływaniem, co umożliwia nam realizację projektów w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. Nasi szkoleniowcy to także autorzy książek poradnikowych i inspirujące osobowości.
Wiemy, że skuteczne szkolenie i wyjazd to także klimatyczny obiekt szkoleniowy. W naszej ofercie mamy wiele ciekawych lokalizacji od morza po Tatry. Zapraszamy na imprezy integracyjne i  team building.W większości przypadków prowadzimy zajęcia na terenie Jury, pod Warszawą jak również nad Bałtykiem. Rekomendujemy  obiekty w pewnej odległości od miast . Latem szkolimy na dworze, a jeśli pogoda jest zła – pod dachem.