Dwa casy firm i praca w zespole

W tym artykule pokażę dwa studia przypadku różnych firm. Jedna organizacja była zorganizowana bez udziału pracowników, jedynie przez silnego szefa. Specjaliści tam zatrudnieni nie mogli zostać zgraną grupą współpracowników, każdy wypełniał obowiązki bez współpracy z pozostałymi pracownikami. Kolejna firma była nastawiona na wykonywanie zadań zespołowo. Taka sytuacja była możliwa, gdyż ta firma kupiła identyczne szkolenie, jak to:  Interaktywne Imprezy Zawierające Gry Szkoleniowe
Pierwsza instytucja biznesowa została założona na początku roku 2000 przez dentystę Tomasza Nowaka, który bardzo pragnął zmienić sposób zarabiania na życie czyli chciał zostać właścicielem firmy.
Jego uczelnią była Akademia Medyczna w Warszawie , w jej murach skończył studia jako stomatolog. Założył firmę produkcyjną oraz znalazł 20 pracowników w większych regionach naszego kraju. Każdego miesiąca współpracownicy spotykali się w siedzibie firmy w Warszawie i omawiali wszystkie zadania na kolejny okres dla firmy. Nie biorąc pod uwagę tego spotkania pracownicy działali zawsze samodzielnie. Pewnego razu, gdy 3 pracowników zdecydowało się odejść z tej organizacji, wiele spraw  nie zostało zamkniętych. Po 2 kwartałach ta instytucja została zamknięta i wyrejestrowana z rejestru firm.
Kolejną wymienioną powyżej spółkę otworzył wyjątkowo ambitny absolwent Uniwersytecie w Poznaniu. Jeszcze na drugim roku potrafił organizować ciekawe spotkania dla pracodawców. Pracował w instytucji studenckiej na stanowisku ”kierownik” marketingu. Jak już zdobył stopień magistra, zarejestrował spółkę konsultingową. Na przestrzeni 9 następnych lat jego firma stała się uznanym liderem i niezwykle innowacyjną organizacją w tej branży w Unii Europejskiej. Jej najmniejszy kwartalny dochód sięgał 2 milionów złotych. Organizacja zatrudniała 134 profesjonalistów, w tym 56 coachów w takich miejscach jak: Warszawa, Gliwice, Zakopane, Poznań.  Trenerzy najczęściej działali w zespołach, i to z tej właśnie przyczyny ta instytucja wciąż się dynamicznie powiększa.
Tyle haerowych wniosków.
Opracowanie: Tomasz Guc
I DODATKOWO JAK ZAWSZE PAKIET CIEKAWYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej kupowana forma gier : zadania wspinaczkowe
- Najlepiej wycenione w testach po szkoleniu gry – opinie grup: gry konstrukcyjne z klockami
- Uśredniona wielkość zespołu uczestniczącego w grze: czterdzieści osób.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na konferencję: środa.
- Najczęściej preferowana część kraju: Tatry

ŹRÓDŁO: Training Projects
Oferujemy scenariuszowe szkolenia team building i pasjonujące wyjazdy integracyjne dla firm.
Nasze nowoczesne wyjazdy integracyjne i skuteczne szkolenia team building są rekomendowane przez dziesiątki instytucji z całego kraju.