Dlaczego porzucenie pracy pod wpływem emocji może za sobą nieść duże konsekwencje.


Czasami się mogą zdarzyć sytuacje, że ktoś ma już serdecznie dosyć pracy, którą wykonuje. Bywa zdenerwowany, rozdrażniony i pełen negatywnych emocji. Czasami może starczyć jedna niewielka rzecz, aby stracić opanowanie i wyrzucić z siebie wszystko, co komu leży na sercu. Ale trzeba mieć pełną świadomość tego, że takie nieopanowane zachowania najczęściej niewiele mogą dać, a mogą się skończyć poważnymi konsekwencjami.
Rozmaitych przyczyn tego typu zachowań jest bardzo dużo, nie tylko związanych bezpośrednio z wykonywaniem pracy, ale też firmową atmosferą. Przykładowo często to mogą być nie najlepsze relacje ze współpracownikami czy przełożonymi, pomijanie w awansach i podwyżkach czy też rozmaite firmowe intrygi. I w takiej sytuacji niektórzy pracownicy nie wytrzymują i w którymś momencie wybuchają.
Wybuchy złości co prawda mogą ulżyć na chwilę, jeśli wszystko się głośno wykrzyczy lub nawet czymś rzuci, to człowiek od razu lepiej się czuje. Ale przeważnie poza krótkotrwałą satysfakcją nie osiągnie się wiele, a tak naprawdę można wiele stracić.
Robiąc tak drastyczny krok najczęściej należy mieć świadomość tego, że trzeba się będzie z firmą pożegnać. Wielu pracowników po takiej sytuacji być może sama napisze wypowiedzenie, jednak należy się jednak spodziewać tego, że pracodawca sam będzie chciał wręczyć zwolnienie dyscyplinarne i będzie potem konieczność tłumaczenia się z tego w czasie następnych spotkań w sprawie pracy.
Z pewnością po rozstaniu w burzliwy sposób raczej się nie dostanie z poprzedniej pracy opinii i referencji. Dlatego też jeżeli komuś zależy na tym, żeby jednak je dostać, to nie powinien chyba głośno się wypowiadać, co sądzi o swoim szefie. Chyba że będzie już miał znalezioną nową firmę lub też otwiera swój biznes, lecz i tak nie warto w taki mało elegancki sposób wszystko kończyć.
Uważać też trzeba na to, że niektóre zachowania mogą być powodem problemów prawnych. Jeżeli ktoś będzie w złości niszczył firmową lub pracowniczą własność, kradnie wyposażenie czy informacje, to musi być świadomy tego, że może za to odpowiedzieć, z takich też powodów jednak nie warto z takimi zachowaniami przesadzać.