Kierownicy korporacji nie mają wystarczającej wiedzy, aby planować

W tym ekspresowym blogowym poście przedstawię relację ze szkolenia, które miałem w ostatnim tygodniu. Spotkanie edukacyjne - mimo że miało dotyczyć delegowania uprawnień – okazało się na temacie zarządzania działaniami projektowymi. To co było najbardziej zaskakujące, to fakt, że najbardziej palącym wyzwaniem dla kadry zarządzającej funkcjonujących w strukturze projektowej było zrobienie porządnego planu i określanie swoich dążeń. Po namyśle doszedłem do wniosku, że jest to zgodne z efektami projektów badawczych, które znajdziesz tu: Szkolenia  Radzenie Sobie Ze Zmianą .
Teraz powracając do szkolenia – szkoliłem w góralskiej chacie w Karkonoszach. Wzięło w nim udział siedemnastu pracowników klienta. Całe przedsięwzięcie trwało 18 godzin.
Pierwszego dnia kierownicy chcieli się narysować siebie na kartkach papieru, a potem w małych podgrupach wykonywali studium przypadku dotyczące szacowania środków materialnych i niematerialnych w projektach. Użyłem w tym celu wymieszane zestawy Ligao, co oprócz efektu edukacyjnego wywołało niecodzienną zabawę oraz duże zaangażowanie.
Wnioski z tego case study podsumowaliśmy sobie na laptopie za pomocą bardzo fajnego programu firmy SMART. W dalszej części szkolenia odtworzyłem krótki instruktaż, który znalazłem na portalu fajnefilmy.pl. Byłem bardzo zainteresowany, jak wieloletni kierownicy będą postrzegać pokazany film.
Następnego dnia pokazałem im oprogramowanie niezbędne do administrowania działaniami projektowymi. I właśnie wtedy zauważyłem nagle, że menedżerowie nie wiedzą jak tworzyć plany oraz poprawnie zapisywać punkt przeznaczenia w swoich przedsięwzięciach. Największą konsekwencją tego problemu było – kierownicy nie potrafili odróżnić celu od harmonogramu działań. Następne godziny spędziłem na nauczaniu sporządzania planów działań.
COŚ O NASZYCH WPISACH
Nasz portal kreuje grono  konsultantów organizujących wykłady dla organizacji i instytucji z różnych branż.
Redaktorem powyższego bloga jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z komunikacji a także konsultant z obszaru  coachingu i mentoringu.  
Na naszym blogu mówimy równeż o:
- audyty satysfakcji specjalistów w różnych korporacjach
- testy kompetencyjne
- wykłady z tematyki miękkiej
- szkolenia motywacyjnych
- zarządzanie kadrami