Lipcowa posucha w rynku szkoleniowym

Przykrym faktem jest, że letni okres to zwykle zły moment dla wolnego strzelca utrzymującego się z pracy jako ktoś kto przeprowadza Warsztaty Radzenie Sobie Ze Zmianą 


Korporacje organizują wtedy sezon urlopowy  co, rzecz jasna, jest działaniem optymalnym dla pracowników i bazuje na oczekiwaniach samych zatrudnionych. Nie ma  sensu by taki proces negatywnie oceniać.
Jednak branża przyżywa w tym czasie swoisty dołek sezonowy. Szkolenia menedżerskie sprzedają się w niewielkiej ilości. Każdy walczy o nawet kilka dni szkolenia.
To co może się stać trudnością dla agencji prowadzącej szkolenia z przywództwa czy zarządzania czasem, albo trenera tworzącego szkolenia miękkie, będzie potencjalnym bonusem dla klientów  spółki szkoleniowej. Warto oczekiwać latem na spadek kosztów za szkolenia, krótsze terminy realizacji  oraz oczywiście nie tak liczne grupy.   
Nie zapominajmy też o tym, że  ośrodki szkoleniowe są bardziej dostępne  i jak łatwo się domyślić także z wakacyjnymi promocjami. Mówimy tu  o lokalizacjach jednoznacznie szkoleniowych, poza kurortami.
Z tego powodu  polecam zamówić warsztaty w lipcu lub sierpniu.  Jeśli kalendarz wakacji  umożliwia takie planowanie terminów kursów, otrzymamy znaczące redukcje w wydatkach a dostępny budżet obejmie w ramach zarezerwowanej kwoty znacznie więcej wykładów – nierzadko bardziej wyśrubowanej jakości.  
Warto zrezygnować z nawyku, iż upalna przerwa urlopowa to brak szkoleń – wszędzie tam, gdzie bywa to osiągalne ze względu na podejście do organizowania obłożenia zadaniami pracowników w przedsiębiorstwie.

COŚ O NASZYCH WPISACH
Niniejszy serwis redaguje grono mających wieloletni staż wykładowców realizujących warsztaty dla organizacji i instytucji z kilkunastu sektorów rynku.
Twórcą powyższego felietonu jest  Krystian Jaczwa, prowadzący szkolenia z prowadzenia prezentacji i jednocześnie doradca w projektach dotyczących zagadnień  audytu kompetencji w organizacji.  
Aktualizacja serwisu: Katarzyna Podolska.

W tym miejscu wiele dyskutujemy też na temat:
- audyty zaangażowania załogi w instytucjach i organizacjach
- testy psychologiczne
- wykłady z efektywności osobistego
- wydarzenia dla pracowników
- zarządzanie zasobami ludzkimi
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i zapraszamy do wielokrotnych odwiedzin na naszej witrynie.