Dobre praktyki pracy w grupie pracowników
W tymże blogu od kilku miesięcy przedstawiam dobre strony współpracy w zespole. Kilka tygodni temu miałem przyjemność poprowadzić cykl profesjonalnych kursów dla menedżerów z tematu funkcjonowania i rozwijania zespołu. Bywalcy szkoleń opowiadali dobre praktyki, które znają ze swojej działalności w różnego typu organizacjach. Dzięki temu zapisałem sobie zbiór dobrych praktyk współdziałania w dziale pracowniczym. Podobne zasady da się odszukać też tu: Biznesowe Wyjazdy
Poniżej zamieściłem reguły funkcjonowania w grupie pracowników. Zaprezentowałem je jako case study realnych działań w przedsiębiorstwie.
1. Przygotuj się na cykliczne narady zespołu
Basia jest kierownikiem wydziału marketingu. Jest zatrudniona z wybitną grupą pracowników. By zatrudnieni w tym zespole ludzie mogli razem współdziałać, kierowniczka wprowadziła cotygodniowe zebrania. Zebrania są zawsze w piątek o godz. 10.00 oraz trwają 2 godziny. Po zebraniu menedżerka spisuje usprawnienia i czynności do wykonania dla większości zatrudnionych.
2. Poznaj swoich kolegów z pracy
Adam pracuje w departamencie marketingu. Codzienne współpracuje z nowymi i starymi pracownikami działu, jednakże oni pracują w innych miastach. Aby pracownicy w opisywanej firmie lepiej ze sobą pracowali, w każdym miesiącu ta instytucja organizuje im wyjazd na 7 godzin na integracyjne zebrania w trzygwiazdkowym hotelu.
3. Akumulowanie kompetencji w dziale pracowniczym
Ola została niedawno dyrektorem rodzinnej agencji zajmującej się reklamą internetową. Instytucja zatrudnia 5 specjalistów. Kierowniczka kupiła dla firmy specjalne oprogramowanie do gromadzenia wiedzy w obszarze działalności przedsiębiorstwa. I tak właśnie zatrudnieni w tej firmie będą działać razem i dowiedzą się, które aktywności są w firmie.
Tyle haerowych przemyśleń.
Autor: Krzysztof Falenty
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PORCJA NIETYPOWYCH INFORMACJI ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów forma zajęć : gry miejsce
- Najlepiej ocenione w ankietach po spotkaniu ćwiczenia – oceny grup: scenariusz społeczny
- Statystyczna liczebność grupy szkoleniowej: sto osób.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na wyjazd: sobota.
- Najczęściej wybierana część kraju: Małopolska
ŹRÓDŁO: Training Projects
Od dziesięciu lat działamy w branży eventów jako Training Projects.
Jesteśmy świadomi, że udane szkolenie albo wyjazd to także przyjazny obiekt szkoleniowy. W wyselekcjonowanej bazie mamy wiele urokliwych destynacji górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Polecamy nasze wydarzenia integracyjne oraz team building.Najczęściej pracujemy na terenie Jury, w centralnej części kraju jak również nad Bałtykiem. Wolimy obiekty daleko od głównych dróg . Od kwietnia do października szkolimy pod chmurką, a jeśli pada, wieje lub temperatura jest za niska – w budynku.