Tradycje w różnych krajach a współpraca zespołowa

Dziś chciałbym zaprezentować jak zestaw cech narodowych wywiera wpływ na aktywność zespołową. Choć kompetencje współpracy w większej zbiorowości były zawsze wśród firm pozytywnie wyróżniane, indywidualizm to także dobry trik na wybicie się. Menedżerowie mający najwyższy poziom wrażliwości i empatii, myślący niekonformistycznie i będący w drodze konskwentnie do ustalonych celów dość sprawnie awansują. Przykłady:
 Inspirujące Szkolenie Integracyjne i Team Building
Na wybór, czy przedsiębiorstwo preferuje indywidualizm czy pracę razem z innymi pracownikami ma znaczenie również tradycja obszaru terytorialnego, tam gdzie funkcjonuje. John Perlacle zorganizował badania na temat rutyn zarządczych firm pochodzących z różnych krajów. Wniosek z nich, iż można te kraje podzielić na szereg podzbiorów adekwatnie do stopnia, gdzie rutyna korporacyjna preferuje aktywność w grupie.
Na przykład organizacje biznesowe z Danii, Szwecji i Nowej Zelandii bardzo promują współpracę pracowników w danym dziale skoncentrowanych celów pracodawcy. Na dodatek promują płaską jedność kierowania. Zespoły wykonujące konkretne zlecenie bywają nieliczne. Okazuje się, że w austryjackich firmach większość działalności bywa bardzo sproceduralizowana i zaprogramowana przed samym działaniem, dodatkowo obszary odpowiedzialności są dokładnie zdefiniowane.
No i właśnie, jak każdy wie, Niemcy świetnie działają nawet w ogromnych zbiorowościach ludzi bez zaplanowanego stałego nadzoru. Pracownicy w firmach azjatyckich powinni być przygotowanym na konkurowanie o miejsce w hierarchii firmy i mieć ogromną motywację wewnętrzną. W tego typu krajach nagradza się skrajny egoizm oraz entuzjazm.
W następnym artykule z obszaru działania zespołu opiszę funkcje, jakie można pełnić w zespole oraz ich wpływ na efekty codziennej aktywności małej zbiorowości ludzkiej.
To tyle menedżerskich myśli.
Opracowanie: Krzysztof Domański
I JESZCZE JAK ZAWSZE PARĘ INTERESUJĄCYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Najpopularniejsza forma ćwiczeń : zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
- Najlepiej wycenione w ankietach po szkoleniu zabawy – komentarze uczestników: gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Statystyczna liczebność grupy szkoleniowej: osiem uczestników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na projekt firmowy: początek tygodnia.
- Najczęściej preferowana lokalizacja: Wybrzeże

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od kilku lat wykonujemy zlecenia w branży imprez firmowych jako Training Projects.
Rozumiemy, że skuteczne szkolenie czy wyjazd to także przyjazny hotel. W wyselekcjonowanej bazie posiadamy wiele przepięknych miejsc ze wszystkich rejonów Polski. Rekomendujemy sprawdzone imprezy integracyjne a także  team building.Najczęściej wykonujemy projekty w Małopolsce, w centralnej części kraju i w północnej Polsce. Preferujemy  miejsca w pewnej odległości od miast . Gdy jest ciepło działamy pod chmurką, a jeżeli aura nie sprzyja – w budynku.