Studia dla menedżerów w miejsce długich cykli szkoleniowych

Koszty studiów menedżerskich są różne i zależy to od tradycji uczelni, ilości wykładów, sposobu wykładania i uczelni spoza Polski, która poświadcza zaświadczenie wybranego kursu. Istotna jest dodatkowo pozycja zatrudnionych w Polsce wykładowców i fakt, czy uczą i kształcą tam szefowie znanych firm, czy badacze szkół uniwersyteckich lub zawodowych. Czy bardziej sensownie przejść projekt szkoleniowy czy studia z zakresu kompetencji kierowniczych?
Menedżerowie, którzy myślą o tytule zawodowym muszą przeznaczyć na takie studia przynajmniej 30 tysięcy zł. Jednak za cenę najdroższych kursów da się zakupić mały samochód. Niektóre oferty opisanych kursów w ramach kształcenia uniwersyteckiego można znaleźć w reklamach uniwersytetów: Wyjazdowe Szkolenia  Z Prezentacji .
W tym artykule opisuję parę przykładowych uczelnianych kursów dla kierowników i dyrektorów.
21 tysięcy PLN kosztują zajęcia dla osób pełniące funkcję szefa prowadzone w Wyższej Szkole Zarządzania i Umiejętności Społecznych. Cały projekt edukacyjny trwa 3 trymestry oraz opłata jest rozłożona na rosnące raty. Kiedy kandydat zdecyduje się zapłacić jednorazową opłatę, może liczyć na 5 % obniżki ceny. Pomimo, iż całość kosztu studiów nie jest duża, wykłady przygotowała katedra naukowców z Broghton College (Wielka Brytania) i Queen University.
Poważniejszą inwestycją są studia dla menedżerów w Krakowie, w Instytucie Organizacji i Finansów w miejscowej Akademii Ekonomicznej. Koszt takich studiów kształtuje się w granicach 4-10 tysięcy dolarów. Opłaty da się wpłacać w równych ratach. Ćwiczenia praktyczne zorganizowano w całości w języku obcym. W czasie trwania studiów z zakresu kompetencji kierowniczych da się studiować dwie praktyczne specjalności.
Dla mnie szczytem marzeń będą studia menedżerskie na AGH. Tam roczny okres studiowania jest wart ponad 19 tys. Euro. W takiej sytuacji wpłata kwalifikacyjna, która wynosi 400 dolarów będzie dla kandydata niewysoka. Ta znana uczelnia kusi poszukujących studiów z zakresu kompetencji kierowniczych wspólnymi projektami z prestiżowym kampusem uniwersyteckim oraz znaczącymi dyplomami, które potwierdzają wysoką jakość dydaktyki. Uczelnia śledzi karierę swoich abiturientów, którzy w dużej części rozwijają się zawodowo w międzynarodowych przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą.

O BLOGU

 
Tu  często przeczytasz   o:
- audyty satysfakcji kadry w różnych korporacjach
- kwestionariuszy rozwojowe
- treningi z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
- wyjazdy incentive
- kierowanie kapitałem ludzkim
Jest nam milo że poświęcają nam Państwo czas i zapraszamy do następnych spotkań na tej witrynie.