Jak wybrać szkoleniowca na wyjazdy team building

Odpowiednie przygotowanie wyjazdu integracyjnego to złożone przedsięwzięcie, które przeważnie wymaga załatwienie licznych spraw które będą miały spore znaczenie dla powodzenia wyjazdu, czasem zapomnienie o jednym drobiazgu spowodować może wielką klapę. Trzeba znaleźć odpowiedni hotel, zorganizować transport i we właściwym czasie poinformować pracowników, którzy będą jechać na taki wyjazd.

Dużą rolę w czasie planowania integracyjnych wyjazdów odgrywa wybór firmy, która będzie się zajmować całością spraw związanych z aktywnym wypełnieniem czasu pracowników. Tu raczej się nie powinno wybierać zbyt pochopnie, bowiem ewentualna wpadka na pewno przez długi czas będzie pamiętana i przez uczestników, i przez właścicieli, za środki których wyjazd się odbył.

Na samym początku trzeba sprawdzić, jakim doświadczeniem dysponuje, tu przydadzą się zwłaszcza opinie oraz referencje z wcześniej przeprowadzanych imprez. Odgrywa to dużą rolę szczególnie jeżeli wyjazdy integracyjne organizowane będą na sto lub więcej osób, kontrolowanie tak licznej grupy i wykonanie wszystkiego tak jak się planowało wymaga dużych umiejętności.

Proponujemy także, by przeswietlić trenerów czy oferuje tylko wyjazdy motywacyjne, czy też konferencje edukacyjne np. Zamknięte Warsztaty Z Kierowania Zmianami  - to da szansę zintegrować rozrywkę z rozwojem menedżerskim. 

Bardzo ważny jest także wybór dobrych trenerów. Dobrze, żeby było to zespół który się zna, współpracujący przez jakiś czas, dzięki temu da on sobie radę w każdej nieprzewidzianej sytuacji. Złożona przypadkiem grupa szkoleniowców z reguły da sobie radę, lecz ryzyko że się coś nie uda będzie znacznie większe.

Do opanowania ponad setki osób o bardzo różnorodnych charakterach i temperamentach będzie potrzeba kogoś dynamicznego i charyzmatycznego. Jest bardzo pożądane, żeby organizator wyjazdów miał trenera mającego powyższe cechy, w takim przypadku będzie się miało pewność, że zaplanowane wcześniej gry zostaną przeprowadzone z zgodnie z wcześniejszymi planami.

Na sam koniec powinno się zobaczyć, jak przedstawia się sprawa sprzętów, które firma dostarcza. Duża ilość wyjazdów skończyło się niepowodzeniem z takich właśnie powodów, że coś się zepsuło i prowadzący nie mieli żadnych alternatyw. Zwłaszcza podczas różnych gier terenowych porządny sprzęt będzie odgrywał bardzo dużą rolę, ma także istotny wpływ na bezpieczeństwo pracowników z niego korzystających.