Dlaczego mamy fatalne zdanie o eventach?

Nad Wisłą   jest grupa osób, która sądzi , że wspólne wypady pracowników na weekend  to  strata czasu .  Ciekawe, że  wielu  rodaków  postrzega tego typu wydarzenia  przez negatywny pryzmat . Trudno powiedzieć , dlaczego  to ma miejsce , ponieważ  wiele z tych osób nigdy nie uczestniczyło w takiej imprezie . Nierzadko   potoczne  opinie  posiłkują się półprawdami .

Czy rzeczywiście  wyjazdy integracyjne  to  wyłącznie  szansa na ekscesy po nadużyciu trunków  albo   sposobność do obżarstwa?  Przypuszczalnie jest w tym część  prawdy, ale  nie zawsze .  Przejaskrawione będzie  stanowisko, że  większość weekendowych wyjazdów z pracy sprowadza się do picia i jedzenia .

Tak naprawdę   kłopot   jest wtedy, gdy  człowiek biorący się za przygotowanie eventu nie ma  kompletnie   talentu i zmysłu do takich projektów.  Prawdę mówiąc,   efektywne   inspirujące  imprezy integracyjne to trudne wyzwanie. Nie wystarczy zarezerwować miejsce noclegu  i catering . Gdyby każdy potrafił   rozplanować i poprowadzić   efektywne, ale nie nudne spotkanie, nikt nie zatrudniałby   kosztownych agencji  i zbędna byłaby praca event managerów .

Bazę wniosków przynosi w tej materii najnowszy  Ranking Firm Szkoleniowych stworzony w ramach ponadeuropejskich ankiet online. 

Regułą jest, że   właściwie  opracowany wyjazd  na polecenie szefa   musi  bazować  na precyzyjnym planie ,  niejeden detal  powinien  zostać  dokładnie omówiony .  Doświadczony Event Manager nie tylko  zadba o  właściwe   lokum na  skuteczne budowanie więzi międzyludzkich,  zapewni   rozmaitą  rozrywkę .  Zwłaszcza, zgodnie z wytycznymi  pracodawcy ,  wyselekcjonuje  takie działania , które pozwolą   uzyskać pożądany efekt w postaci bardziej zgranej grupy pracowników .  Jeżeli trzeba  zintegrować  zespół , pojawią się, zapewne,  jakieś  gry  teambuildingowe,  skoncentrowane, przede wszystkim,  na  kolektywnym   wywiązywaniu się z postawionych zadań .  Gdy  niezbędne będzie   zapoznanie uczestników np. z nowymi rozwiązaniami lub trendami w wybranym temacie,  znajdzie się również czas na szkolenie poprowadzone  przez  doświadczonego trenera .  Wszystkie działania będą miały swoje miejsce i sens.

Bywa, że nie można przypilnować całego przebiegu imprezy integracyjnej . Uczestnicy  są różni  i przyjeżdżają   z różnymi oczekiwaniami  na tego typu   eventy .  Trzeba brać również pod uwagę  dziwaczne wyskoki, ale należy  je  postrzegać jako marginalne wypadki .  Ludzie z  profesjonalnej  agencji  eventowej  wiedzą jak  radzić sobie skutecznie  z  zapewnieniem spokoju,  ponieważ  dla nich  osiągnięcie nadrzędnego i długofalowego celu takiego wyjazdu jest  priorytetowe.