Biznesowa symulacja w formie outdoor

O tym, jakie znaczenie mogą mieć wyjazdy integracyjne w docenianiu oraz motywacji swoich pracowników pisano już wiele razy, i zawsze wnioski są takie same. Takie imprezy są doskonałym sposobem na realizację powyższych celów, ale powinno się je zorganizować umiejętnie, bo jedynie wówczas spełnią zadania, jakie się przed nimi stawia.

Często w czasie wyjazdów integracyjnych pracodawcy zaczynają chcieć coś zupełnie innego niż tylko zabawa przez cały dzień i noc przy alkoholu i dobrej muzyce. W trakcie takiego wyjazdu da się przecież przeprowadzić kilka gier oraz zabaw, które pomimo faktu że są świetną rozrywką, to także dużo będą mogły nauczyć uczestników i ocenić, w jaki sposób zachowywać się oni będą w nowych dla nich sytuacjach.

Jedną z popularnych metod na dostarczenie uczestnikom imprezy odpowiedniej ilości adrenaliny i emocji są gry terenowe a także Ekonomiczne Ćwiczenia Symulacyjne  . Z reguły są one planowane w bliskiej odległości od miejsca, w którym są noclegi, ale zająć mogą dużo więcej terenu - w niektórych grach nawet może to być kilkadziesiąt kilometrów dzikich terenów.

Z reguły przebieg gier tego typu będzie polegać na tym, że uczestnicy mają pokonać określoną trasę z uwzględnieniem podanych punktów, robiąc jednocześnie zadania mające zwiększyć atrakcyjność gry. Najczęściej  udział w nich będzie brało parę grup powstałych z podzielonych pracowników, z jakich wygrywa ta, która najdokładniej lub najsprawniej wykona cele, które zostaną przed nią postawione.

Niekiedy w grach tego typu mogą być wykorzystywane urządzenia elektroniczne, przykładowo można zaliczyć nawigacje satelitarną i systemy łączności, lecz często do wykorzystania przez użytkowników są też tradycyjne pomoce, takie jak kompasy oraz mapy. Przez to, że zmagania odbywają się w zespołach, to może to zmusić uczestników do podejmowania współpracy aby osiągnąć sukces.

Ze względu na swoją specyfikę gry o takim charakterze niekiedy mogą nieść za sobą jakieś niebezpieczeństwo, dlatego też niezwykle ważne jest, aby użytkownicy byli tego świadomi. Wymagane jest odpowiedzialne postępowanie i najbardziej istotne bezwarunkowe przestrzeganie reguł bezpieczeństwa ustanowionych przez organizatora.