Nowe wytyczne - unijne szkolenia

Wiele informacji zdaje się sugerować, że od kolejnej rundy oceny projektów wyraźnie prostsze do zdobycia staną się dofinansowania z urzędniczego brukselskiego rozdania alokowane na  warsztaty dla pracowników. W realizowanych przez naszą  organizację projektach wymieniłbym głównie środki na  Szkolenia Efektywność Osobista .
Wspomnianą plotkę dostaliśmy od znanego nam od dawna menedżera , jednak iż wydaje się to informacja wymagająca formalnej weryfikacji.  Chcemy to sprawdzić w wiarygodnym źródle.
Uproszczenie ma bazować na tym, że opracowany będzie voucher, którym człowiek na treningu zapłaci trenerom. Nastepnie agencja szkoleniowa wyśle ten czek do dawcy subwencji i w rewanżu za wystawioną fakturę administrator subwencji zapłaci ustaloną stawkę. Tego typu nowość winna poprawić biurokratyczne normy w kursach współfinansowanych ze środków publicznych. Księgowi będą księgować wyłącznie obieg certyfikatów płatniczych a nie każdą fakturę za długopis, kawę czy paczkę indentyfikatorów.  
Podobnie dla instytucji zapisujących swoich specjalistów na treningi kwestia ma stać się lżejszą. Na zmienionych warunkach wnioski formalne mają stać się krótsze. To dobra intencja jeśli tylko zadziała.
Wątpliwości budzi jednakowóż inna nowość. Do korzystania bonu będą dopuszczone wyłącznie jednostki kształceniowe, które uzyskają akredytację. Tutaj należy postawić pytanie o przejrzystość przyznawania akredytacji.
Druga wątpliwość dotyczy wysokość wynagrodzenia za wykonanie zajęć. Czy sumę wydrukowaną na wspomnianym bonie wyliczy arbitralnie któryś niekompetentny urzędnik?

KIM JESTEŚMY
Nasz portal pisze grono mających wieloletni staż specjalistów realizujących wykłady dla firm z wszelkich dziedzin gospodarki.
Autorem powyższego artykułu jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z zarządzania czasem a także doradca z tematyki  rozwiązywania problemów organizacyjnych.  
W tym miejscu  zwykle piszemy   o:
- badania satysfakcji ludzi w instytucjach i organizacjach
- ankiety interpersonalne
- zajęcia edukacyjne z pracy i komunikacji w zespołach
- spotkania dla pracowników
- kierowanie zasobami ludzkimi
Dziękujemy i zapraszamy do wielokrotnych odwiedzin na naszej witrynie.